Koupelnová zrcadla s LED osvětlením

Zpět do kategorie

Správné osvětlení koupelny může mít vliv na více aspektů, než by se zprvu zdálo.

Dámy: Nestalo se vám někdy, že jste se nalíčila a zcela spokojená se svým výsledkem šla na koncert? Venku jste se ale uviděla v zrcadle a zjistila, že vypadáte jinak, než jak jste se viděla doma. Přesně takový efekt má špatné osvícení zrcadla. Pánové: Je vaše tvář po oholení dokonale hladká? Nejsou na ní místa, na která vlivem osvětlení dostatečně nevidíte?

Jak chcete osvětlit koupelnu?

Je důležité si uvědomit, co je naším cílem. Zda chceme osvětlit zrcadlo kvůli designu, nebo zlepšit z praktických důvodů osvětlení koupelny. V druhém případě se zaměříme na osvícení osoby, která se v zrcadle prohlíží, nikoliv na osvícení zrcadla.

Možnosti LED osvětlení zrcadel jsou pomocí LED pásků, které lze umístit okolo zrcadla nebo pomocí LED svítidel umístěných nad zrcadlem.

Jak vybrat osvětlení zrcadla

Jak již jsme zmínili v článku zahrnujícím osvětlení koupelny, musíme při volbě svítidla k zrcadlu vybírat ta světla, která mají IP hodnoty dostatečné výše. Velikost IP hodnoty se odvíjí dle místa umístnění. Obecně platí, že čím vyšší hodnota, tím vyšší odolnost proti vodě.

Zvolená LED svítidla k zrcadlu by měla osvětlovat intenzivně a současně měkce, aby neoslňovala a nezpůsobovala stíny.

Barevnou teplotu doporučujeme od 4000K do 5600K. Osvětlení by se mělo pohybovat v prostorách koupelny od 200 do 300 luxů.

Všechny výše zmíněné parametry uvádíme u každého našeho produktu.

Z naší nabídky Vám doporučujeme:

Osvětlení můžeme umístit nad zrcadlo nebo ze dvou bočních stran. Mělo by být umístěno v ploše zrcadlo nebo v jeho těsné blízkosti.

Nepřehlédněte: Vhodné osvětlení koupelny

Osvětlení zrcadla: Takhle ne

Mezi nevhodné způsoby osvětlení patří:

  • bodovky umístěné nad zrcadlem – světlo dopadá kolmo dolů a způsobuje stíny,
  • samostatná žárovka s ostrým světlem umístěná nad zrcadlem – její světlo oslňuje a naopak zhoršuje viditelnost,
  • trubice nad zrcadlem osvětlující zrcadlo nikoliv osobu, která se do něj dívá.

Další návody na osvětlení

lVšechny články blogu T-LED.cz

3 komentáře u „Koupelnová zrcadla s LED osvětlením“

  1. Dobrý den, nemáte prosím nějakou vizualizaci nebo věší detail jak instalovat led pásek pro osvětlení koupelnového zrcadla, konkrétně budu potřebovat osvítit zrcadlo o rozměru 140 x 70cm,

    děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pokud se rozhodnete vyplnit své jméno, případně i e-mail, poskytujete nám tak vaše osobní údaje. Jejich správcem je společnost T-LED s.r.o. a budou použity k zaevidování vašeho komentáře a k případné odpovědi na něj. Současně budou předány poskytovateli systému blogu, což je nezbytné pro jeho funkčnost. Stiskem tlačítka odeslat komentář k výše uvedenému udělujete váš souhlas. Více o ochraně vašich osobních údajů se můžete dozvědět zde.