Také ráno poslepu hledáte ve skříni oblíbené kalhoty nebo tu krásnou červenou halenku? Nemůžete si rozsvítit, protože vaše drahá polovička ještě spí a vy stoprocentně víte, že váš oblíbený kousek tady někde musí být. Instalujte si do skříně LED pásky. A udělejte to důmyslně. Instalujte je do šatní tyče.
Moderní i praktické osvětlení
Instalovat LED pásky do skříně je nejen praktický způsob, jak zajistit, že na vaše oblečení uvidíte i uprostřed noci, ale jedná se také o velmi moderní způsob osvětlení.
LED pásky můžete instalovat do jednotlivých poliček a pomocí skříňového spínače zajistit, že se rozsvítí pokaždé, když otevřete dvířka.
Přečtěte si: Návod na osvětlení skříně
Druhý a velmi moderní způsob je instalovat LED pásek přímo do šatní tyče. Nejprve budete potřebovat kruhový profil. Svým tvarem je přímo předurčen k tomu, abyste na něj zavěsili ramínka. Na spodní straně je drážka, do které jednoduše vložíte LED pásek požadované barvy a odstínu.
Jaký LED pásek do skříně?
Pro osvětlení skříni je postačující pásek s nízkou (SQ3-300) až střední svítivostí (SQ3-600) v závislosti na výšce a hloubce polic.
Profil jednoduše upevníte do skříně pomocí bočního závěsu. Pokud je tyč delší, je lepší ji ještě ve středu uchytit středovým závěsem, aby nedocházelo k prohýbání tyče.
Rozsvícení LED pásku lze elegantně vyřešit pomocí čidel, která se při otevření skříně sepnou. Využít můžete klasický skříňový spínač nebo skříňový spínající se mávnutím.
Nepřehlédněte: Nabídka osvětlení do ložnice
Napájení čidel i pásků je 12 V. Vybrat si můžete ze široké škály takových LED zdrojů. Do jednoho zdroje můžete zapojit všechny LED pásky umístěné v policích i v šatní tyči.
U zdrojů obecně platí, že je nutné dodržet rezervu ve výkonu minimálně 20 %. Pro příklad:
- Pásek SQ3-300 – 3 m vynásobíte výkonem pásku (4,8 W). Výsledkem je celková hodnota W na 3 m pásku, ke které přičtete 20 % rezervy.
- 3 m × 4,8 W = 14,4 W + 20 % = 17,3 W
- Pro pásek SQ3-300 je tedy vhodný 20 W zdroj.
1 komentář u „Osvětlení šatní tyče“