Osvětlení postele

Zpět do kategorie

Osvětlení postele

Chcete si osvětlit postel pomocí LED pásků, ale nevíte jak na to? Přečtěte si jednoduchý návod.

Osvětlení postele

Co budete potřebovat

Toužíte po efektivním a praktickém osvětlení postele, ale nevíte, co všechno budete potřebovat? Poradíme vám, které komponenty budete potřebovat a jak je snadno nainstalovat.

LED páskyDálkové ovládáníPříslušenstvíZdrojMáte jiný nápad?

LED pásky

Základní otázkou je, zda chcete na osvětlení postele použít jednobarevné LED pásky nebo barevné (RGB). Jednobarevné pásky mohou mít například červenou, modrou, UV nebo bílou barvu. Pokud se rozhodnete pro bílou barvu, je nutné si vybrat také její odstín. Záleží tedy jen na vás, zda se rozhodnete pro teplou bílou, denní bílou nebo studenou bílou. Do prostor ložnice doporučujeme tlumenější odstíny, tedy v tomto případě LED pásek s odstínem teplé bílé. U barevných, tedy RGB pásků, je možné barvy měnit.

Dalším kritériem pro výběr LED pásku je také výkon. U osvětlení postele není nutná vysoká svítivost, takže doporučujeme pásky s nižším výkonem. Při této instalaci je tedy ideální jednobarevný pásek SQ3-300 4,8W/m nebo SQ3-600 9,6W/m, vhodný barevný pásek je 150SMD 7,2W/m.

Všechny LED pásky mají oboustrannou samolepící pásku, takže je jednoduše kamkoliv nalepíte a nepotřebujete hliníkové profily.

12V, 4,8W/metr, 60LED/metr, LED pásky vnitřní, svítivost standart SQ

12V, 9,6W/metr, 120LED/metr, LED pásky vnitřní SQ3-600

LED pásek RGB samolepící zalitý, střední svítivost, 30 LED/metr, cena je za 1 m

12V, 9,6W/metr, 120LED/metr, LED pásky s ultrafialovým světlem, samolepící, cena je za 1m

Dálkové ovládání

Pro snadné ovládání LED pásků pod postelí nebo v záhlaví postele je vhodné pořídit také dálkové ovládání případně i stmívač. Pomocí stmívače jednoduše upravíte intenzitu osvětlení a snadno si tak nastavíte příjemnou atmosféru. Ovladače pro jednobarevné a barevné pásky se od sebe liší, a to především tím, že u RGB pásků je možné zvolit jakoukoliv barvu osvětlení.

LED stmívač 1 kanál, dálkové ovládání, 5-24V, 6A

Nástěnný mini LED stmívač, dálkové RF (radiofrekvenční) ovládání

LED ovladač RGB LED pásků 12-24VDC, 3x4A/ 144W celkem, RF ovládání, 28 tlačítek, programovatelný

LED ovladač určený pro pohodlné ovládání nízko napěťových (12V-24V) světel pomocí mobilního telefonu. Po instalaci aplikace (iOS, Andoid) můžete ovládat světlo přímo z vašeho telefonu.

Příslušenství

Pro snadné napojování LED pásků k sobě využijte například click spojky. Pokud chcete umístit pásky po obvodu celé postele, určitě se vám budou hodit spojky rohové. Click spojky se liší podle toho, zda máte pásek jednobarevný nebo barevný (RGB).

Spojka Click pro jednobarevný pásek 8 a 10 mm dle varianty

RGB spojka click 10mm

1barva click spojka L

RGB click spojka L

Zdroj

Zdroj můžete vybírat ze dvou typů – vnitřní nebo zásuvkový. Vnitřní zdroj je ideální volba do interiérů, pokud předpokládáte vícehodinové zatížení. Zásuvkový zdroj je vhodný pro běžné domácí použití. Je nutné k němu ještě dokoupit redukci, jelikož na výstupu má zásuvkový zdroj konektor. Pomocí konektoru se svorkovnicí (samice) jednoduše napojíte LED pásek přímo na zdroj.

U zdrojů obecně platí, že je nutné dodržet rezervu ve výkonu minimálně 20 %.
Pro příklad:
Pásek SQ3-300 – 3 m vynásobíte výkonem pásku (4,8 W). Výsledkem je celková hodnota W na 3 m pásku, ke které přičtete 20 % rezervy.
3 m × 4,8 W = 14,4 W + 20 % = 17,3 W
Pro pásek SQ3-300 je tedy vhodný 20 W zdroj.

LED zdroj pro LED pásky (trafo) 12V 48W zásuvkový

LED zdroj pro LED pásky (trafo) 12V 60W zásuvkový

LED zdroj (trafo) pro LED pásky 12V 75W vnitřní je opatřen tepelnou pojistkou, pojistkou proti zkratu a pojistkou proti přetížení.

Zásuvka napájecí se svorkovnicí 2,1 × 5,5 mm. Maximální zatížení je 5A, maximální pracovní napětí je 50V=/~.

Máte jiný nápad na osvětlení?

Ale nevíte jak na něj? My Vám pomůžeme! Máte svůj návrh, nevíte však jak ho technicky realizovat? Napište nám! Pomůžeme Vám vytvořit Vaše vysněné LED osvětlení.

1

Dostanete skvělý nápad
Ale nevíte, jak ho technicky zrealizova

2

Popište nám Váš nápad do kontaktního formuláře vpravo
Nechte nám na Vás kontakt, ať víme, kam zaslat odpověď.

3

Zdarma Vám poradíme s vVaším návrhem
Spolu s tím Vám zašleme i nabídku vhodných produktů.

4

Rozhodnete se, zda si koupíte naše produkty
Pokud Vám bude naše nabídka vyhovovat, vše si jednoduše objednáte.

5

Realizujete Váš nápad
Pošlete nám fotografii, jak se Vám povedla realizace osvětlení.

Položky označené * jsou povinné.

Vyplněním svého e-mailu a případně svého jména nám poskytujete vaše osobní údaje. Jejich správcem je společnost T-LED s.r.o. a budou použity k zaevidování vašeho dotazu a k odpovědi na něj, kterou vám zašleme na zadaný e-mail. Současně budou předány poskytovateli systému evidence dotazů, což je nezbytné pro jeho funkčnost. Stiskem tlačítka pro odeslání komentáře k výše uvedenému udělujete váš souhlas. Více o ochraně vašich osobních údajů se můžete dozvědět zde.
lVšechny články blogu T-LED.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pokud se rozhodnete vyplnit své jméno, případně i e-mail, poskytujete nám tak vaše osobní údaje. Jejich správcem je společnost T-LED s.r.o. a budou použity k zaevidování vašeho komentáře a k případné odpovědi na něj. Současně budou předány poskytovateli systému blogu, což je nezbytné pro jeho funkčnost. Stiskem tlačítka odeslat komentář k výše uvedenému udělujete váš souhlas. Více o ochraně vašich osobních údajů se můžete dozvědět zde.