Trendy v kuchyních 2020

Zpět do kategorie

Zařizujete novou kuchyň a hledáte inspiraci? Shrnuli jsme pro vás v několika bodech, jak vypadají moderní a funkční kuchyně podle světových designerů a přidáváme pár vlastních tipů, jak pracovat s osvětlením.

Vše se točí kolem kuchyně

Kuchyně se čím dál tím více stává středobodem celé domácnosti a není už jen místem, kde se připravuje jídlo, ale i místem, kde lidé rádi tráví čas. Již několik let nazpátek se začalo s propojováním kuchyně a obývacího pokoje a tento trend stále postupuje. Zakomponování kuchyňské linky do interiéru bytu či domu je čím dál sofistikovanější.

Hra se světlem

Světlo v kuchyních bylo vždy vnímáno především z praktického hlediska, aby poskytovalo ideální osvětlení při vaření. Někdy ale chcete, aby se i kuchyň stala místem pro relax a posezení s přáteli či rodinou.

Instalujte do ní tedy světla, která navodí tu správnou atmosféru. V tomto článku najdete několik užitečných tipů jak na to. Mnohem jednodušeji lze pak osvětlení ovládat, pokud je součástí chytrého osvětlení domácnosti.

Zajímavým prvkem je jistě podsvícení skříněk, kterého docílíte jednoduše pomocí LED pásků.
Podívejte se, jak správně vybrat a připevnit LED pásky v kuchyni.

Fotografie: JN interiér

Vrchní skříňky ano nebo ne?

Minimalismus a čistý design se dotkl i kuchyní. Mnoho designerů se rozhodlo vypustit s celého konceptu kuchyňské linky vrchní skříňky, čímž docílili mnohem vzdušnějšího vzhledu. 

Tento princip lze ale dost těžko aplikovat v menších prostorech. Tam je naopak vhodné použít zdvojené skříňky, které poskytují úložný prostor navíc.

Barvy a materiály

Černá a bílá je klasika, která neurazí, ale není důvod se při výběru barev v kuchyni držet zpátky. Podle světových designerů je pro rok 2020 jasno
– zaměřte se na zelené, modré a tyrkysové odstíny. A pokud chcete barvy měnit častěji, není důvod vyhýbat se tapetám.

V tomto roce se budou ve velké míře používat přírodní materiály a to především dřevo. Nejčastěji však ale v kontrastu s jinými materiály jako je mramor, kov nebo i beton, které dodávají interiéru moderní urbanistický vzhled. 

lVšechny články blogu T-LED.cz

2 komentáře u „Trendy v kuchyních 2020“

 1. Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat zdali děláte i šířku profilů 5cm, délka 2,3m? Popř.pokud jde objednat přímo na zakázku? Chtěli bysme led světlo do lišty jako ukončení obkladů. Vznikl nám prostor 5cm, do kterého bysme rádi právě vaší lištu s LED světlem.
  Děkuji Hanušová

  1. Dobrý den,

   bohužel tyto rozměry v nabídce nemáme a nelze je ani vyrobit na zakázku.

   S pozdravem
   T-LED s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pokud se rozhodnete vyplnit své jméno, případně i e-mail, poskytujete nám tak vaše osobní údaje. Jejich správcem je společnost T-LED s.r.o. a budou použity k zaevidování vašeho komentáře a k případné odpovědi na něj. Současně budou předány poskytovateli systému blogu, což je nezbytné pro jeho funkčnost. Stiskem tlačítka odeslat komentář k výše uvedenému udělujete váš souhlas. Více o ochraně vašich osobních údajů se můžete dozvědět zde.