Profily pro LED pásky. Jaké jsou typy a proč je používat?

Zpět do kategorie

Jaké jsou typy profilů a proč bychom je měli používat? Jde čistě o estetický důvod, praktický a nebo je tom něco víc? Pokud chcete vědět více, čtěte dál. 

Proč používat profily pro LED pásky?

Většina profilů pro LED pásky je z hliníku – aluminia (ALU), který je lehký, cenově výhodný a má dobré vlastnosti k odvodu tepla LED pásku. Což je první a asi hlavní důvod, proč instalovat pásky na profil.

1. Chlazení

LED diody produkují teplotu, která může ovlivnit jejich výkon a životnost. ALU profily slouží k odvodu tepla z LED pásků, což pomáhá udržovat nízkou teplotu a zajišťuje optimální provoz.

2. Ochrana

Profily v kombinaci s difuzory mohou sloužit jako ochranný kryt pro LED pásky, chrání je před prachem a mechanickým poškozením. Při použití speciálních profilů, jako je silikonový profil nebo pochozí profil můžete instalovat na venkovní místa nebo prostředí s vyšší vlhkostí.

3. Vzhled

ALU profily přidávají estetický prvek k instalaci LED pásků. Mnoho z těchto profilů má design, který pomáhá rozptylovat světlo a vytvářet rovnoměrnější osvětlení. Profily si můžete vybrat z barevných variant: Bílá, Bronzová, Černá, Stříbrná

Typy profilů pro LED pásky

Nástěnné profily:

Přisazený hliníkový (ALU) LED profil Mikro 2 bez krytu

Nástěnné profily můžete instalovat do jakékoliv místnosti, kde Vám stačí profily pouze přisadit. Profily se mohou instalovatí pomocí originálních úchytů nebo přilepí pomocí lepidla. Při instalaci profilu pod skříňky nebo poličky můžete použít oboustrannou lepící pásku.

Vizualizace přisazeného hliníkového (ALU) LED profilu Mikro 2.

Vestavné profily:

Vestavný hliníkový (ALU) LED profil P14-1 stříbrný

Vestavné hliníkové profily se používají nejvíce tam, kde potřebujete co nejvíce nenápadné osvětlení. Instalace se provádí vyfrézováním drážky ve stropu, zdi, schodišti nebo nábytku. Díky přesahu Vám profil zakryje nesrovnalosti drážky. Profil se poté v drážce fixuje lepidlem nebo oboustrannou lepící páskou.

Rohové profily:

LED profil P3-3 stříbrný rohový.

Rohové profily se instalují například do rohu místnosti, nábytku nebo polic. Díky tomuto profilu poté LED pásek svítí pod úhlem 45°. Často se používá například pod kuchyňské linky. Profily se instalují pomocí originálních úchytů nebo přilepí pomocí lepidla. Při instalaci profilu pod skříňky / poličky můžete použít oboustrannou pásku.

Pochozí profily:

Pochozí profily se mohou instalovat jak v interiéru, tak v exteriéru. Při správném zasilikonování difuzoru vznikne krytí IP67. Profil se nejčastěji používá pro instalaci do dlažby nebo obkladu. Při správné instalaci poté vzniknou přesné linie, které jsou velice odolné.

Profily do sádrokartonu:

LED profil GK18-3 stříbrný do sádrokartonu.

ALU profily do sádrokartonu jsou speciální druhy hliníkových profilů navržené pro integraci sádrokartonových stěn a stropů. Výhoda je kryté LED osvětlení, které vytváří světelný efekt bez viditelných světelných zdrojů.

Instalace LED profilu GK18-3 v koupelně.

Silikonové profily:

Silikonový profil NEON816-H hranatý.

Díky silikonovému profilu získáte jednotné světlo. Používá se například při osvětlování nápisu a vytváření různých tvarů osvětlení. Tyto profily se můžou instalovat v interiéru, tak v exteriéru. Při instalaci na venkovní místa nebo prostředí s vyšší vlhkostí je nutné použít originální koncovky a pečlivě zasilikonovat.

Ukázka rozsvíceného silikonového profilu NEON816-H hranatý

Celkově lze říci, že použití ALU profilů pro LED pásky přispívá k efektivnímu chlazení, ochraně a zlepšení celkového výkonu a vzhledu osvětlení. Použití silikonového profilu má lepší vodotěsné vlastnosti a flexibilita dává větší prostor pro kreativitu.

lVšechny články blogu T-LED.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pokud se rozhodnete vyplnit své jméno, případně i e-mail, poskytujete nám tak vaše osobní údaje. Jejich správcem je společnost T-LED s.r.o. a budou použity k zaevidování vašeho komentáře a k případné odpovědi na něj. Současně budou předány poskytovateli systému blogu, což je nezbytné pro jeho funkčnost. Stiskem tlačítka odeslat komentář k výše uvedenému udělujete váš souhlas. Více o ochraně vašich osobních údajů se můžete dozvědět zde.