Ekonomické hodnocení LED osvětlovací soustavy

Zpět do kategorie

Svítidla se světelnými LED diodami mají skutečně mírně vyšší ceny v porovnání s jednoduchými účelovými žárovkovými svítidly. Tato cena se odvíjí především od jejich technické složitosti, která spočívá v chladící ploše a měniči. Při porovnání nákladů na osvětlení jsou nicméně rozhodující především náklady za spotřebovanou elektrickou energii. 

Náklady na spotřebu elektřiny jsou obecně tím vyšší, čím více se svítí a čím vyšší je cena elektrické energie. Využití výkonnějších světelných LED diod je, na rozdíl od výbojových zdrojů či klasických i úsporných žárovek, mnohem úspornější a jejich plošnému zavedení a plnému využití by měla být věnována daleko větší pozornost než dosud. 

LED osvětlení je oprávněně považováno za vysoce perspektivní světelný zdroj se slibnou budoucností

I když v současnosti existuje celá řada doporučení, jak realizovat hospodárné osvětlení, je potřebné takové systémy hodnotit především po stránce ekonomické.  

V současnosti se většina investorů zajímá jen o to, kolik budou stát realizační investice, nikoliv jaká je užitá hodnota takové osvětlovací soustavy z pohledu deseti a víceletého provozu. Trendy v technice osvětlování musejí vycházet ze skutečnosti, že nejbližší období bude poznamenáno dramatickým nárůstem ceny práce a elektrické energie.  

V takovém případě je vhodné uvažovat o LED osvětlení, které má mírně vyšší pořizovací hodnotu, ale z hlediska dlouhodobých úspor je bezkonkurenční

Přečtěte si také, jaké mají výhody LED žárovky a LED diody.

lVšechny články blogu T-LED.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pokud se rozhodnete vyplnit své jméno, případně i e-mail, poskytujete nám tak vaše osobní údaje. Jejich správcem je společnost T-LED s.r.o. a budou použity k zaevidování vašeho komentáře a k případné odpovědi na něj. Současně budou předány poskytovateli systému blogu, což je nezbytné pro jeho funkčnost. Stiskem tlačítka odeslat komentář k výše uvedenému udělujete váš souhlas. Více o ochraně vašich osobních údajů se můžete dozvědět zde.