LED trubice potravinářská ICD 90 cm 14W

Úspornými LED trubicemi jednoduše nahradíte klasické zářivky

Zpět do kategorie

LED žárovky začaly již před dlouhou dobou nahrazovat klasické wolframové žárovky v každé domácnosti. Rozmach LED technologií přinesl kromě LED žárovek také náhradu za lineární zářivky ve formě LED trubic. Lineární zářivky jsou typickým světelným zdrojem používaným v domácnosti v prostorech s vysokou roční dobou provozu. Nejčastěji se s nimi setkáte v garážích, dílnách a u osvětlení kuchyňské linky. Využívají se také v komerčních a průmyslových prostorech jako jsou technické prostory, chodby, zdravotnická zařízení, školy aj.  

Dá se nahradit zářivka LED trubicí?

LED trubice se vyrábí ve stejných rozměrech jako lineární zářivky (60 cm, 90 cm, 120 cm, 150 cm). Zároveň mají LED trubice stejnou patici G13, a tak je můžete přímo nahradit za lineární zářivky. Při výběru LED trubice je potřeba zvolit správný typ trubice. Setkáte se s úzkými LED trubicemi, označenými T5, a se standardním typem, označovaným T8.  

LED trubice T5

Jedná se o tenké LED trubice, které jsou vhodné k osvětlení vitrín a kuchyňských linek. U tohoto typu trubice je možné propojit více svítidel dohromady. Stačí k trubicím dokoupit napájecí kabel s vypínačem a spojku s kabelem. V současné době nabízíme pouze svítidla T5, které nejsou přímou náhradou za trubice T5, ale vymění se celé svítidlo.

LED trubice T5
LED trubice T5
Napájecí kabel k LED trubici T5
Napájecí kabel k T5

LED trubice T8 (ICD trubice)

LED trubice T8 se využívají především v kancelářích, komerčních a průmyslových prostorech. Výhodou ICD trubic je integrovaný proudový zdroj, který zaručuje dlouhou životnost.

LED trubice T8
LED trubice T8-N120

Jaké jsou výhody LED trubic?

LED trubice jsou dostupné s různou teplotou chromatičnosti. Vybrat si můžete mezi teplou bílou, denní a studenou bílou teplotou světla. Mezi hlavní výhody LED trubic patří několikanásobně vyšší životnost, vyšší energetická úspora, výkon i svítivost ve srovnání s lineární zářivkou. LED trubice neobsahují žádné škodlivé látky jako je fosfor nebo rtuť, které jsou typickou složkou lineárních zářivek.

Je LED trubice úsporná a efektivní?

Díky LED technologii jsou LED trubice velice efektivním zdrojem světla. Spotřebují mnohem méně energie než klasické zářivky. Životnost LED trubice je také několikrát vyšší, a proto nemusíte často dokupovat novou zářivku. Detailnější porovnání LED trubice a klasické zářivky znázorňuje následující tabulka.

LED trubice T8 Klasická lineární zářivka
Cena 180 Kč 40 Kč
Životnost až 50 000 hod. až 20 000 hod
Příkon 18 W 36 W
Teplota světla studená bílá studená bílá

Z této jednoduché tabulky je patrná efektivnost a úspora LED trubic oproti lineárním zářivkám. Přestože je cena LED trubic vyšší, mají LED trubice 2,5 × vyšší životnost a o 50 % nižší spotřebu energie.

lVšechny články blogu T-LED.cz

2 komentáře u „Úspornými LED trubicemi jednoduše nahradíte klasické zářivky“

  1. Dobrý den,
   Levnější varianta je vyměnit zářivku za LED. Nejde ani tak o to, co je v tomto případě levnější, ale co je i instalačně jednodušší. Na led pásek musíte instalovat hliníkový profil, pájet kabel na pásek a instalovat zdroj. Časově a náročností je jednodušší vyměnit zářivku za zářivku s případnou úpravou zapojení svítidla.

   S pozdravem

   T-LED s.r.o.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pokud se rozhodnete vyplnit své jméno, případně i e-mail, poskytujete nám tak vaše osobní údaje. Jejich správcem je společnost T-LED s.r.o. a budou použity k zaevidování vašeho komentáře a k případné odpovědi na něj. Současně budou předány poskytovateli systému blogu, což je nezbytné pro jeho funkčnost. Stiskem tlačítka odeslat komentář k výše uvedenému udělujete váš souhlas. Více o ochraně vašich osobních údajů se můžete dozvědět zde.