LED osvětlení karavanů

Zpět do kategorie

Využití LED osvětlení v karavanech

Chystáte se na dovolenou v karavanu? V tom případě určitě oceníte několik tipů, jak si lépe osvětlit prostory v karavanu a ještě k tomu ušetřit nějakou tu korunu za energii. Jako první vyměňte ve vašem karavanu klasické žárovky za LED světla. LED světly docílíte nejen moderního, ale také originálního vzhledu. Pro úspěšnou realizaci doporučujeme držet se následujících pokynů.

Jak vyměnit klasické žárovky za LED žárovky v karavanu

Výměna žárovek v karavanu není nijak složitá a při dodržení správného postupu ji zvládnete sami.

1. Odpojte konektor lampičky, aby nedošlo ke spálení pojistky.

2. Odpojte pojistku osvětlení, popř. zhasněte osvětlení auta, aby vás žárovka nepálila.
3. U některých LED žárovek se na rozdíl od klasických žárovek rozlišuje polarita, proto je důležité, v jakém směru žárovku umístíte.

V případě, že po výměně žárovka nesvítí, může být řešením:

a) přetočení žárovky – chyba polarizace,

b) výměna pojistky – při výměně žárovky mohla být poškozena,

c) přitlačení kontaktů svorek.

Příkladem vhodných LED žárovek mohou být žárovky s paticí G4.

LED osvětlení interiéru karavanu

Materiál: LED pásky, ALU profily

Odhad času: cca 2 až 5 hodin

Cena: od 500 Kč

LED pásky se dnes využívají nejen k osvětlení staveb, ale i pro osvětlení vnitřních prostorů karavanů. Lze si decentně osvětlit kuchyňský kout, poličky u postelí, čí zvolit jen doplňkové dekorační osvětlení. Pásky lze instalovat do ALU profilů, které designově doplní interiér karavanů.

LED osvětlení prahů a schůdků do karavanu

Materiál: LED páskyovladačeALU profily

Odhad času: 2 hodiny

Cena: od 600 Kč

Osvětlení prahů u dveří při vstupu do automobilu vám dokáže pomoci se orientovat během večerních hodin, kdy je již všude tma. Doporučujeme k nainstalovaným LED páskům použít například ovladač RF1 , který můžete umístit na své klíče. Při nočním návratu ke svému vozu si lze již na několik metrů od auta rozsvítit na cestu. Velice užitečně také poslouží osvětlení schůdků do karavanu, které opět pomůže s lepší orientací v nočních hodinách.

Další možnost osvětlení karavanů představuje osvětlení přístrojové desky, popř. kufru nebo osvětlení SPZ. Pozor při výměně klasických žárovek nad SPZ za LED diody – důležité je zvolit diody s odporem, např. T10, protože běžné diody bez odporu a bez použití rezistoru mohou blikat. Vhodné může být broušení hlaviček LEDek do roviny pro lepší rozptyl světla.

lVšechny články blogu T-LED.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pokud se rozhodnete vyplnit své jméno, případně i e-mail, poskytujete nám tak vaše osobní údaje. Jejich správcem je společnost T-LED s.r.o. a budou použity k zaevidování vašeho komentáře a k případné odpovědi na něj. Současně budou předány poskytovateli systému blogu, což je nezbytné pro jeho funkčnost. Stiskem tlačítka odeslat komentář k výše uvedenému udělujete váš souhlas. Více o ochraně vašich osobních údajů se můžete dozvědět zde.