Co je to ZigBee?

Zpět do kategorie

Slyšeli jste někdy pojem ZigBee ve spojení s chytrou domácností? Zajímá vás co to ZigBee vlastně je a jak s jeho pomocí vytvoříte chytrou domácnost, která nestojí vyšší desítky tísíc? 

zigbee logo

Co je to vlastně ZigBee?

Jedná se o bezdrátový otevřený komunikační protokol, díky kterému dokážete ovládat zařízení od různých výrobců, které podporuje ZigBee. Každé takové zařízení dokáže signál přijímat a zároveň vysílat, díky tomu se prodlužuje dosah a produkty mezi sebou lépe komunikují. Aktuální verze je ZigBee 3.0.

Jaké jsou výhody ZigBee?

  • Velká nabídka produktů různých výrobců.
  • Nízká pořizovací cena.
  • Široký dosah přenosu.
  • Nízká spotřeba energie.
  • Jednoduchá instalace.
  • Volnost při automatizaci a nastavování scén.

Chytrá domácnost

Pro vytvoření chytré domácnosti Vám stačí vlastnit ZigBee bránu a produkty podporující ZigBee 3.0. Do chytré domácnosti můžete integrovat například : osvětlení, topení, žaluzie, alarmy, kamery, pohybové senzory, zámky, klimatizace, chytré zásuvky a mnoho dalšího. K ovládání všeho zmíněného Vám postačí mobilní telefon nebo tablet, kde budete mít nainstalovanou potřebnou aplikaci. Mezi nejvíce používané aplikace patří SMART life a TUYA smart.

Automatizace

Chytrá domácnost není pouze o vzdáleném ovládání přes mobilní telefon, ale spíše o vytvoření automatizace v domácnosti. Možností automatizací je nespočet, proto tento systém patří mezi nejpoužívanější.

Příklady automatizace:

  1. Pokud se otevřou vrata v garáži, tak se rozsvítí automaticky osvětlení. 
  2. Venkovní teploměr zaznamená teplotu 25°C, tak se automaticky zatáhnou rolety.
  3. Při vzdálení od domova se automaticky vypne osvětlení a aktivuje alarm.
obývací pokoj s T-LED osvětlením

Závěrem

K vytvoření chytré domácnosti nepotřebujete složité a drahé řešení. Díky ZigBee řešení a podporujícím produktům jsou tato řešení daleko dostupnější. 

Pokud si stále nejste jistí, můžete kontaktovat naší zákaznickou podporu. Rádi Vám poradíme s výběrem vhodných produktů a prvním nastavením.

lVšechny články blogu T-LED.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Pokud se rozhodnete vyplnit své jméno, případně i e-mail, poskytujete nám tak vaše osobní údaje. Jejich správcem je společnost T-LED s.r.o. a budou použity k zaevidování vašeho komentáře a k případné odpovědi na něj. Současně budou předány poskytovateli systému blogu, což je nezbytné pro jeho funkčnost. Stiskem tlačítka odeslat komentář k výše uvedenému udělujete váš souhlas. Více o ochraně vašich osobních údajů se můžete dozvědět zde.